O mně

 

Jmenuji se Lenka Burkertová a jsem stavební inženýrka s více než 15-tiletou praxí. Mám ráda svoji práci, svůj obor. Baví mě se procházet po stavbě a sledovat, jak roste nový dům. Mám také ráda lidi, jednání s nimi a zároveň jsem typ, který si rád srovnává věci do tabulek. Baví mě zkoumat cenové nabídky firem a podmínky stavění. Ráda pokládám zvídavé otázky a zjišťuju, zda je v ceně obsaženo opravdu vše. Představuji si dopředu, jak bude stavba probíhat a protože už jsem jich dost zažila, dokážu leccos odhadnout dopředu.

Co dnes umím?

Postupně jsem si vypracovala strategii, jak se krok za krokem připravit na stavbu a vybrat stavební firmu tak, abychom získali co nejlepší možnou cenu při dodržení kvality a zároveň měli během stavby finance pod kontrolou a nepřekročili plánovaný rozpočet. Desítky, možná i stovky různých výběrových řízení, které jsem organizovala jako zástupce investora, mě připravily na to, že se nyní můžu pustit do téměř jakékoliv stavby a budu na ni umět tuto strategii aplikovat.

Moje začátky

Pamatuji si na svá první výběrová řízení, jak jsem nechápala, proč po mě šéf chce zpracovávat nabídky do složitých srovnávacích tabulek a proč se mám ptát firem na každou z mého tehdejšího pohledu prkotinu. Přece jsou to všechno odborné firmy, které znají dobře svoji profesi, tak proč prostě nevezmeme tu nejlevnější a nejedeme dál? Začínala jsem to chápat až později, během staveb, které jsem měla možnost sledovat.

První samostatný projekt

V roce 2007 jsem dostala na starost svůj první projekt – rekonstrukci starého činžovního domu v centru Prahy. Celou stavbu prováděla jedna firma a já měla vlastně „jen“ dohlédnout na to, aby se dům zrekonstruoval podle představ investora, tedy vedení naší společnosti. Tak jednoduché to ale nebylo.

Vedla jsem pravidelné kontrolní dny, řešila každodenní problémy na stavbě a musela se vypořádat s předraženými nabídkami stavebního dodavatele na změny, které vedení naší společnosti v průběhu stavby udělalo nebo které vyvstaly z důvodu rekonstrukce.

A tehdy jsem teprve na vlastní kůži zjistila, proč je potřeba vědět dopředu doslova o každém šroubku, proč je potřeba dopředu předpokládat, co všechno by mohlo nastat. Přesvědčila jsem se, že je dobré být co nejlépe připraveni a nespoléhat se jen na stavební firmu.

Stavba nakonec dopadla po stránce kvality dobře a vedení naší firmy bylo spokojeno. Ale udělala jsem spoustu chyb a i díky tomu nejenže jsme dům zkolaudovali o 4 měsíce později než bylo v plánu, ale také jsme překročili plánovaný rozpočet asi o 25%.

Další praxe

Od té doby jsem zorganizovala desítky, možná i stovky různorodých výběrových řízení od malých zakázek až po megaakce za několik set milionů korun. Bylo to na celé stavby i na dílčí profese v rámci velkých staveb (jako např. sádrokartonové konstrukce, technická zařízení budov, dlažby a obklady apod.) a dokonce i na některé netradiční akce jako např. speciální rozvody v tiskárně.

Také jsem v rámci velkých projektů koordinovala všechny profese mezi sebou, řešila nutná rozhraní jednotlivých dodávek, dohlížela na plynulý průběh výstavby a schvalovala peníze navíc za změny, které přicházely v průběhu stavby. Mám za sebou nejen velké projekty se stavebními náklady až několik set milionů korun, ale také desítky spokojených klientů – nájemců kancelářských prostor, obchodů, zdravotnických zařízení apod., pro které jsme stavěli vestavby uvnitř stávajících budov.

Každým dalším výběrovým řízením a následnou stavbou jsem postupně svoji strategii na přípravu stavby a výběr stavebního dodavatele doplňovala a vyšperkovávala. Dnes mohu říct, že tato strategie funguje opravdu univerzálně na velmi různorodé stavby.

Moje know-how je vám k dispozici

Rozhodla jsem se, že by byla škoda si své nabyté znalosti a zkušenosti nechat jen pro sebe, takže vám dávám k dispozici veškeré své know-how. Bude  mi ctí, když budu moci přispět svojí troškou do mlýna k vašemu spokojenému bydlení nebo vám pomoci s jinou stavbou. S radostí vám pomohu zorientovat se ve stavebním procesu krok za krokem a vy už nebudete muset opakovat chyby, které jsem udělala já.

Toto jsou různé způsoby, jak můžete mé know-how využít:

Blog s užitečnými články zdarma
Individuální konzultace / spolupráce na míru vašim potřebám

Připojte se ke mně se na FB stránce Budeme stavět dům a získejte pravidelný přísun inspirace a informací zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *